טיולי אוכל ויין

טיולי אוכל ויין – טיולים בשילוב טעימות

רונן עבר קורס מיוחד למורי דרך של התמחות ב"תיירות קולינארית" וקורס נוסף ב"תיירות יין". רונן מעביר הרצאות בנושא היין והפקתו בהווה ובעבר, ומדריך באופן שוטף מספר רב של מסלולים מגוונים המשלבים אוכל וטעימות במקומות מיוחדים ובשווקים, וגם טיולים בדרך היין המשלבים ביקור ביקבים וטעימות יין.

טיולים קולינארים או טיולים בשילוב טעימות    טיול טעימות בני ברק

להלן דוגמאות לטיולי אוכל / טעימות שרונן מדריך באופן שוטף:

טיול קולינארי בבני ברק החרדית. הטיול לבני ברק הוא טיול לעולם אחר. נוסעים קרוב ומגיעים רחוק. בנוסף לטיול בעיר והכרת הזרמים השונים (ליטאים, חסידים שונים ועוד), נתעכב במיוחד על מנהגים שונים ומנהגי האוכל בפרט וכמובן נטעם מהמטעמים השונים: טושלנט, ארבעס ובעבס, גפילטה, מאפים וגולת הכותרת נטעם ונבין מה ההבדל בין קוגל לקיגל!

 

טיול קולינרי במושבה שרונה ובמתחם שרונה-מרקט החדש. נוכל לטעום פיצות, גלידות, שטרודל אוסטרי אותנטי ועוד ו/או נוכל לבצע טיול ייחודי במתחם "שרונה-מרקט" החדש, שבו מעל 100 חנויות ודוכנים והוא מודרני ומקורה כמו השווקים המפורסמים בעולם. נעבור בין הדוכנים ונספר וגם נטעם בחלק מהם ממטעמיהם הבולטים. נטעם מיצים טבעיים ייחודיים, מאפים טריים וחמים, פיתות דרוזיות, עלי גפן וכרוב ממולא, גבינות במעדניות מעולות, קינוחים מתוקים, ונלווה את כל אלו בבירות יינות ומשקאות. בדרך נפגוש דוכני ירקות ופירות מיוחדים, דוכן פטריות קסום, תבלינים ועוד. נשמע על הכנת תבשילים מיוחדים ועוד ועוד. את הטיול נוכל לעשות כטיול נפרד או כטיול נוסף לאחר טיול היסטורי מרתק במושבה הטמפלרית המשוחזרת.

 

כנסיית הבשורה בנצרת

טיול טעימות בנצרת – חוויה של טעמים בערש הנצרות. כמה כייף לטעום חומוס חם ונימוח על הבוקר, להנות משווארמה מהבילה וריחנית בצהריים ולקנח בחלבה, באקוולאה וכנאפה חם לעת ערביים. בין לבין נהנה מביקור ברחובות ובסמטאות הסמויות, בכנסיות ובמסגדים, בשווקים ובדוכנים. יום מענג בניחוח חו"ל, של דילוגים בין נקודות קולינאריות משובחות ואתרים מרהיבים מימי ערש הנצרות.

 

 

חאן אל עומדאן בעכו

טיול קולינארי בעכו – מראות ריחות וטעמים. בשוק של עכו יש את החומוס הכי טעים בארץ, הכנאפה הכי מעולה, מיץ אותנטי של קני הסוכר כפי ששתינו פעם, ודוכני השוק מלאים כל טוב מפרי השדה הרענן. אבל הסיפורים והאגדות של עכו הם לב העניין מתיבת נוח ועד ימינו, היסטוריה מעורבת במיתולוגיה, צלבנים, תורכים, נפוליון ומי לא… אז נטייל בסמטאות, נאכל בשווקים ולסיום נקנח בהפלגה סביב עכו העתיקה. חוויה עם טעם של עוד!

 

טיולים קולינאריים בשווקים

טיול קולינארי בשוק הכרמל וכרם התימנים. טיול ססגוני וריחני שבחלקו הראשון נעבור בשטיול בשוק הכרמל וכרם התימניםוק הכרמל ונהנה מבליל ריחות וטעמים ממגוון מאכלי עדות. נתחיל בבורקס טורקי, בבוריקה טריפוליטאית, מאפים תימניים, גבינות עיראקיות וגרוזיניות, פאלודה פרסית וחנויות עם תבלינים מכל העולם. משם נמשיך לשכונת כרם התימנים הוותיקה, שם נפסע בצעד תימני בסמטאות הכרם ונספר על המוכתר של השכונה, על זמרי החאפלות שגדלו בה, על מלכת אסתר התימניה ועל אגדת כדורגל שצמחה בבית קטן ולאורך כל הדרך גם נשיר חלק משירי הזמרים דקלון, בועז שרעבי, אהובה עוזרי, צלילי הכרם ואחרים, שכולם צמחו כאן.

טיול מזמר עם שירי עפרה חזה

טיול קולינארי בשוק התקווה וסיפור הזמר המזרחי שפרץ משם. נטייל בשוק ונטעם בדוכנים השונים ממטעמי העדות המיוחדים: סלוף ולחוח תימני, קובות עיראקיות, גבינות גרוזיניות, זנגולה מרוקאית ותבלינים מכל העולם. נספר את סיפורה המיוחד של עופרה חזה שגדלה בשכונה הקטנה ויצאה והתפרסמה בעולם כולו. נספר גם את סיפוריהם של הסופר דודו בוסי, הפרוייקט של רביבו, אבנר גסדי וכמובן נשיר יחד איתם את שיריהם האהובים.

 

טיול קולינארי בשוק לוינסקי ותל אביב הקטנה. בואו לסיור מלא חוויות טעמים ריחות ונוסטלגיה תל-אביטיול קולינארי בשוק לוינסקיבית – בשוק לוינסקי הססגוני. נראה איך מתפרנסים זה לצד זה פרסי, סלוניקאי, סורי, תימני ותורכי. נשוטט ברחובות הצבעוניים. ננסה להבין מה בין לקרדה להרינג במעדניות, נטעם בורקס טורקי אצל פנסו, נאכל אורז בתיבול אקזוטי ב"פרג" ונלגום לגימה צוננת של משקאות אקזוטים. נשמע מי טוחן שקדים באבני ריחיים לייצר עוגיות מרציפן נהדרות ונטעם אותן. שוק לוינסקי הוא מלך התבלינים והמעדניות!
נוכל להתחיל את הטיול בנווה צדק או במגדל שלום והפסיפסים המרהיבים של נחום גוטמן.

אלי-עוזי איש האתרוגים עם המדריך רונן נחמןטיול קולינארי מזמר בירושלים: נחלאות וטעימות. נטייל בשוק "מחניודה" ונעבור בין הדוכנים והתגרנים בשוק. נשמע כיצד נולד "מעורב ירושלמי" ונשיר על "חומוס של רחמו". נהנה מטעימות של מטוגנים, מאפים, מלוחים ומתוקים ונרווה צמאונינו במיצים ייחודיים אצל איש האתרוגים.
לאחר השוק נטייל בשכונת נחלאות ונשמע סיפורי אהבה וגבורה, סיפורי עדות על ספרדים ואשכנזים, אורפלים, כורדים, תימנים וספניולים וניזכר ונשיר במחזמר בוסתן ספרדי ובשיריו שצמחו בשכונת נחלאות.

טיולי דרך היין

מצורפות כאן שתי דוגמאות מתוך רבות לטיולים בעקבות שביל היין. ישנן אפשרויות רבות לטיולים בעקבות דרך היין באיזורים השונים בארצינו, למשל "שביל היין בכרמל", "שביל היין בגליל המערבי", "שביל היין בגליל המזרחי ורמת דלתון", "שביל היין בגולן", "שביל היין בשומרון", "שביל היין בגוש עציון והרי חברון" ועוד. להלן שתי דוגמאות:

טיול בעקבות שביל היין בגליל – נבקר ב 2 עד 3 יקבי בוטיק ונכיר את שביל היין בגלילדרכי הפקת היין כיום. נראה את המכלים והחביות ליישון יין, נטעם את היינות ונשמע על ההבדלים בינהם. בנוסף נשלב גם טיול רגלי לגת עתיקה לדבר על הפקת היין בעבר ונטייל גם בטיול טבע קצרצר בגליל להנות מטבע בשילוב תחנות קמח ומתקני חקלאות עתיקים אחרים. לפי הרצון והזמן נוסיף לכך גם ביקור בבתי בד להפקת שמן, מפעלי תבלינים ועוד הפתעות.

טיול בעקבות שביל היין ביהודה – נטייל לאיזור שפלת יהודה ופרוזדור ירושלים ונבקר במטיול בשביל היין ביהודהספר יקבים קטנים וגדולים. נשמע על תהליך הפקת היין כיום ונבקר באולמות הייצור של היקבים בין החביות וכמובן נוסיף לכל אלו גם ביקור בגיתות עתיקות להכרת דרך הפקת היין בעבר, נשלב טיול טבע או טיול היסטורי באיזור ולפי החשק והזמן גם נוסיף אטרקציות של ביקור במחלבות עיזים, בתי בד, טחינה, תבלינים ועוד.

וכמובן אפשר לשלב בתוך טיולים אחרים ביקור ביקבים מעולים.

להזמנת טיול בעקבות דרך היין וגם לטיולים קולינארים וטיולי אוכל התקשרו לרונן – 052-2528464.