שוק הכרמל וכרם התימנים

טיול טעימות בשוק הכרמל וכרם התימנים

טיול ססגוני וריחני שבחלקו הראשון נעבור בשוק הכרמל ונהנה מבליל ריחות וטעמיםטיול בכרם התימנים ממגוון מאכלי עדות. נתחיל בבורקס טורקי, בבוריקה טריפוליטאית, מאפים תימניים, גבינות עיראקיות וגרוזיניות, פאלודה פרסית וחנויות עם תבלינים מכל העולם. משם נמשיך לשכונת כרם התימנים הוותיקה, שם נפסע בצעד תימני בסמטאות הכרם ונספר על המוכתר של השכונה, על זמרי החאפלות שגדלו בה, על מלכת אסתר התימניה ועל אגדת כדורגל שצמחה בבית קטן ולאורך כל הדרך גם נשיר חלק משירי הזמרים דקלון, בועז שרעבי, אהובה עוזרי, צלילי הכרם ואחרים, שכולם צמחו כאן.

שוק הכרמל נחשב לשוק המרכזי המפורסם והססגוני ביותר של תל אביב והוא חלק בלתי נפרד טיול בשוק הכרמלמההיסטוריה של העיר העברית הראשונה. בשוק מתקיים שילוב של דוכנים צפופים עמוסים בסחורה טרייה וגם מרכז קולינרי ותיירותי עם בתי קפה, מסעדות וחנויות מיוחדות ובעיקר אוירה צעירה ותוססת. בשוק מגוון גדול של פירות וירקות טריים, דגים, גבינות, פרחים, לחמים ופריטים נוספים. הקולות והצבעים של שוק הכרמל הפכו עם השנים לחלק בלתי נפרד מהווי העיר.

שכונת כרם התימנים מאופיינת בבנייה נמוכה, חצרות פנימיים, בתים צבעוניים ואווירה ייחודית. למרות שאנו בטבורה של תל אביב הסואנת זו שכונה שקטה, עם הרבה מאוד טעמים ותבלינים ובעיטיול בכרם התימניםקר תימניים. במהלך הטיול נספר על הזמרים יצאו מכאן, על הלהקות ונשמע ונשיר גם משיריהם. נחשוף את הדמויות המשמעותיות בהקמתה של השכונה – המוכתר הראשון, מלכת אסתר ואחרים ונסחף אל ההווי שהתרחש בין הבתים באותה התקופה.

 

להזמנת טיול קולינארי מודרך, טיולי טעימות וטיולי אוכל התקשרו לרונן – 052-2528464.