שוק התקווה והזמר המזרחי

טעימות בשוק התקווה, שירים וסיפורים

הטיול הקרוב יתקיים ביום שישי 13.4.2018 החל מ 9:00 בבוקר.
הרשמה לטיול הקרוב – בתחתית הדף, תודה.

נטייל בשוק התקווה ונטעם בדוכנים השונים ממטעמי העדות המיוחדים: סלוף ולחוח תימני, קובות עיראקיות, גבינות גרוזיניות, זנגולה מרוקאית ותבלינים מכל העולם. נספר את סיפורה המיוחדטיול מזמר עם שירי עפרה חזה של עופרה חזה שגדלה בשכונה הקטנה ויצאה והתפרסמה בעולם כולו. נספר גם את סיפוריהם של הסופר דודו בוסי, הפרוייקט של רביבו, אבנר גסדי וכמובן נשיר יחד איתם את שיריהם האהובים.

שוק התקווה הוקם בסוף שנות ה-30 כאשר תושבי הכפר הערבי סלמה הסמוך, החליטו לא למכור יותר ליהודים מתוצרתם. אז נאלצו תושבי השכונה היהודים להביא בעצמם מוצרים שונים ולמכור אותם לשכניהם. לאט לאט התווספו עוד דוכנים, השוק התרחב וכיום הוא חולש על שלושה רחובות הקרויים על שם המחתרות: האצ"ל, הלח"י וההגנה. יחד עם כל הדוכנים והחנויות הוקמו כאן גם מאפיות, חנויות תבלינים, כלי בית וביגוד וכמובן גם מסעדות עממיות רבות כולל "שיפודי התקווה" ו"אווזי", שהפכו מאז לאימפריה ארצית.

בשוק הוקצו אזורים מיוחדים לדגים ובשרים. לפני מספר שנים השוק עבר שיפוץ כללי ונבנו דוכנים אחידים. השוק הפך מקורה לימות הגשמים וגם כצל בקיץ וגם הותקנו בו מאווררים החשובים ביותר לימי הקיץ. כיום חוויית הקנייה בשוק נעימה מאוד, השוק נקי, מטופח, מזמין, ועשיר בסחורות ובמאכלים עדתיים.

טיול מזמר עם שירי עפרה חזה

 

להזמנת טיול קולינארי מודרך, טיולי טעימות וטיולי אוכל התקשרו לרונן – 052-2528464.

הטיול הקרוב יהיה ביום שישי 13.4.18 החל מ 9:00
הרשמה לטיול הקרוב

מחיר הטיול – 90 ש"ח לאדם כולל כל הטעימות בדרך. לנרשמים ישלח אימייל עם כל פרטי המפגש.

קיום הטיול מותנה במינימום משתתפים. המסלול ניתן לשינויים ע"פ החלטת המדריך בשטח.
דמי ביטול: עד שבוע לפני הטיול 15 ש"ח לאדם. לאחר מכן אין החזרים.בחר את כמות המטיילים: 

לרכישת כרטיסים מאובטחת לחץ על הכפתור: