נחלאות וטעימות בירושלים

טיול קולינארי ומזמר בשוק מחנה יהודה ובנחלאות

טיול טעימות בשוק מחנה יהודה ומשולב עם טיול בוסתן ספרדי בנחלאות בירושלים. נעבור בין הדוכנים והתגרנים בשוק, נשמע כיצד נולד "מעורב ירושלמי" ונשיר על "חומוס של רחמו". נהנה מטעימות של חומוס, פלאפלים, מאפים מלוחים ומתוקים, נרווה צמאוננו במיצים ייחודיים אצל איש האתרוגים ונקנח כמובן בכנאפה מעולה. נטייל בנחלאות ונשמע סיפורי אהבה וגבורה, סיפורי עדות, סיפור צמיחת השכונות ועזרתו של סר משה מונטיפיורי, ונשיר את שירי המחזמר בוסתן ספרדי שצמחו ממש כאן. 

כנאפה ובאקלוות בשוק מחניודה            המדריך רונן נחמן ועוזי-אלי איש האתרוגים  שוק מחניודה

הסיור בשוק יאפשר לנו להנות מהשפע, ההווי וההיצע שיש לשוק מחנה יהודה להציע. נעבור בין רחובות השוק הצבעוניים, נספר את סיפורי השוק החל מבנייתו, המשפחות החשובות והמכובדות בירושלים שחיו בו, נדבר על התפתחותו של השוק ועל התמורות החיוביות שחלו בו בשנים האחרונות. במהלך הסיור נבצע כמובן עצירה וטעימה מהדוכנים המעניינים ביותר בשוק.

לאחר הטעימות בשוק, נטייל ב"נחלאות" הסמוכה. שכונות הנחלאות הן אוסף של 32 שכונות גדולות, קטנות וזעירות, של עדות ישראל בירושלים של סוף המאה ה-19: אורפלים, כורדים, תימנים, ספניולים, אשכנזים ופרסים. בטיולינו נפגוש את שכונות החצר הירושלמיות הציוריות, נראה את בורות מים ובתי כנסת ונשיר את שירי בוסתן ספרדי שכתב הנשיא החמישי – יצחק נבון, על הווי השכונה הזו שבה גדל. 

שלט הוקרה למשה מונטיפיורי בכניסה לנחלאות                  המדריך רונן נחמן בבוסתן ספרדי    בית הכנסת הספרדי בשכונה האשכנזית

להזמנת טיול קולינארי מודרך, טיולי טעימות וטיולי אוכל התקשרו לרונן – 052-2528464.