טיולים מזמרים

טיולים עם שירים, טיולים מוזיקליים, טיולי זמר

איזה כייף לטייל במקומות היפים, איזה כייף לשיר שירים שאוהבים והכי כייף…. לשלב בין השניים. טיולים מזמרים זה הכי כייף בעולם, כי הם משלבים בין האתרים לשירים. האתרים והסיפורים מקבלים זווית חדשה כשהם מלווים בשירים, שירים ששרים על אותו מקום, אותו נושא או על אותם אנשים שחיו במקום. השירים והמוזיקה תורמים לחיבור העמוק בין הסיפור למקום.
לרונן יש מערכת הגברה ניידת איכותית במיוחד, בה נשמע את הזמרים המקוריים מבצעים בקולם החם והמרגש את השירים היפים שלהם, בקול ברור ונקי, בדיוק כפי שכולנו מכירים. יחד נשיר את השירים, עם שירונים שנקבל מרונן ונתרגש יחדיו מהשירה באתרים היפים בשילוב הסיפורים והאגדות שקשורים בהם.

רשומים מטה מספר דוגמאות לטיולים מזמרים שרונן מדריך באופן שוטף. בנוסף יש גם את הטיולים המזמרים הבאים: "טיול מזמר נעמי שמר ורחל בבקעת כינרות", "טיול מוזיקאלי בכרם התימנים", "טיול מזמר – יש בחיפה חתיכה", "טיול מזמר – שירה ושתיה בתל אביב הקטנה" (כולל ביאליק, אלתרמן, פן ואיינשטיין), טיול מזמר "חמש משוררות גדולות בתל אביב הקטנה" (רחל, לאה גולדברג, תרצה אתר, יונה וולך ודליה רביקוביץ), "טיול סליחות מזמר בירושלים" ועוד…. מגוון רחב של טיולים מזמרים בכל רחבי הארץ.

דוגמאות ל טיולים מזמרים

טיול מזמר בעקבות שירי אריק איינשטיין ושלישיית גשר הירקוןאריק איינשטיין – טיול בעקבות השירים האהובים של אריק איינשטיין, שלישיית גשר הירקון, לול, אורי זוהר והסרט מציצים. סיורנו יעבור בתחנות השונות  שבשירים ובהן גדות הירקון, נמל ת"א, חוף מציצים, רח' דיזינגוף ועוד. סיור  היסטורי על תל אביב של פעם ושל היום. נספר את סיפורי הבוהמה  התל-אביבית הצברית של אותם הימים, נטייל באתרים בהם פעלו ועליהם שרו ונשיר  איתם את השירים שאנו כה אוהבים.

 

אהוד מנור

טיול מזמר בעקבות הנופים והשירים של אהוד מנור בבנימינה – נעבור בנופי ילדותו של המשורר-הפימונאי אהוד מנור, ונעקוב אחר התחנות השמחות והכואבות בתולדות חייו ומותו, המקומות והנופים שהיוו השראה לשיריו. בתחנות השונות נשיר את שיריו המקסימים המשתלבים בנופי ילדותו: ימי בנימינה, מישהו, נחל תנינים, בשנה הבאה ואחרים.

 

 

טיול רומטי מזמר בעקבות קזבלן ביפו ודרום תל-אביב –  ביפו של שנות השישים היו עולים חדשים ולהם תרבויותהסרט קזבלן

ומנהגי פולקלור שונים. בתוך כל אלו צומח לו סיפור אהבה רומנטי על קזבלן, בחור ממוצא מרוקאי, המתחרה מול יאנוש האשכנזי העשיר על ליבה של רחל האשכנזיה. סיפור מרגש על הבריון של השכונה, המתרומם  מאשפתות וזוכה באהובת ליבו בזכות האומץ והאהבה. אגדה רומנטית מזמרת ביפו. נטייל ונשיר ביפו העתיקה ובדרום תל-אביב ונסיים במתחם התחנה המשוחזר והיפה!

 

 

אלי-עוזי איש האתרוגים עם המדריך רונן נחמןטיול קולינארי מזמר בירושלים: נחלאות וטעימות. נטייל בשוק "מחניודה" ונעבור בין הדוכנים והתגרנים בשוק. נשמע כיצד נולד "מעורב ירושלמי" ונשיר על "חומוס של רחמו". נהנה מטעימות של מטוגנים, מאפים, מלוחים ומתוקים ונרווה צמאונינו במיצים ייחודיים אצל איש האתרוגים.
לאחר השוק נטייל בשכונת נחלאות ונשמע סיפורי אהבה וגבורה, סיפורי עדות על ספרדים ואשכנזים, אורפלים, כורדים, תימנים וספניולים וניזכר ונשיר במחזמר בוסתן ספרדי ובשיריו שצמחו בשכונת נחלאות.

 

טיולים מזמרים בהרי ירושלים

טיול מזמר – אגדות ומעיינות בהרי ירושלים – טיול טבע קסום בין חורש למעיינות ההר עם אגדות מקסימות שירים וסיפורים. הטיול הוא בהרי ירושלים, ביער עמינדב, שם מסתתרים להם מעיינות הפורצים מן ההר ומרווים את הצומח שסביבם. נפגוש בדרך חקלאות מדרגות (טרסות) עתיקה, מעיינות וצמחייה ובעונת הפריחה גם נהנה משפע של פרחים.

 

מגדל השעון ביפו

טיול מזמר – אגדות יפו העתיקה – בכל פינה שיר סיפור ואגדה. זהו אחד "טיולים מזמרים" הפופלאריים ביותר. סיור קסום בסימטאות יפו העתיקה, החל מנמל יפו, כיכר השעון, כיכר קדומים, הכנסייה הפרנציסקנית היפה ועוד. נעצור בתחנות השונות ובהן נשמע סיפורים ואגדות מהתנך ועד ימינו. תוך כדי הסיור נשיר גם את שירי יפו היפים ונתאהב בה מחדש.

 

 

PIC_29~1a

טיול מזמר בעקבות שירי יהורם גאון בירושלים. טיול מרגש בעקבות השירים היפים של הזמר חתן פרס ישראל וירושלמי בנשמתו – יהורם גאון. נשיר את "מעל פסגת הר הצופים", "הכותל", "בשערייך ירושלים" ועוד ועוד, וכמובן הכל במקומות עליהם הוא שר ונספר את סיפורם של המקומות ושל השירים.

 

 

DSC00639 פינה ומקום להסברים

טיול מזמר חומות העיר העתיקה ושערי ירושלים. נטייל על גבי טיילת החומות, נעבור בין כל השערים, נכיר את הסיפורים והאגדות עליהם, את המקור לשמם, נערוך תצפיות מרהיבות לכל הכיוונים וכמובן גם נשיר את השירים הקשורים בהם. טיול קסום ומרתק!

 

טיול מזמר שבעת המינים

טיול מזמר שבעת המינים בפארק איילון-קנדה. שבעת המינים שבהם בורכה ארצינו  צומחים להם בשמחה יחדיו בפארק איילון-קנדה שבמרכז הארץ (ליד לטרון). נטייל בין הבוסתנים והכרמים, נפגוש את העצים והצמחים, נספר את עלילותיהם וגם את האגדות עליהם וכמובן גם נשיר את שיריהם. מתאים לכל עונות השנה!

 

להזמנת מדריך טיולים מזמרים התקשרו לרונן – 052-2528464.