טיול יהורם גאון בירושלים

טיול מזמר בעקבות שירי יהורם גאון בירושלים

ירושלים - מבט מהר הזיתים

"… מעל פסגת הר הצופים, שלום לך ירושלים.
מעל פסגת הר הצופים, אשתחווה לך אפיים…."
כמה מרגש… ובעיקר בקולו הכל כך ירושלמי של יהורם גאון.

 

סיור "אני ירושלמי" – בעקבות שירי יהורם גאון בירושלים, הוא סיור אל המקומות הקסומים בירושלים, עליהם שר יהורם גאון. סיור מרגש קליל ויפה ברגל ובאוטובוס.

יהורם גאון, זמר ושחקן ישראלי, מגיש טלוויזיה ורדיו, זוכה פרס ישראל על תרומתו לזמר העברי, ויקיר ירושלים הינו אחד האמנים המוערכים והאהובים ביותר בארץ. בעיני רבים נחשב גאון לזמר הלאומי של ישראל. מאחוריו מאות שירים שהפכו לנכס צאן ברזל, עשרות אלבומים, ועשרות תפקידים ביהורם גאון בירושליםקולנוע, בטלוויזיה ובתיאטרון. גאון צבר שיאים רבים בקריירה שלו. אלבומיו נמכרו במאות אלפי עותקים וזיכו אותו באלבומי פלטינה וזהב. הוא נכנס לספר השיאים הישראלי כאמן שלהופעתו הגיע מספר הצופים הגבוה ביותר בהופעה אחת, כרבע מיליון איש להופעה שקיים בפארק הירקון. יהורם השתתף בסרטים רבים, ביניהם סרטים שכתב והפיק בעצמו כמו "אני ירושלמי" ו"מטולידו לירושלים" בו הוא שר מבחר שירי לדינו ומספר על גירוש יהדות ספרד. יהורם גאון היה חבר מועצת העיר ירושלים ומחזיק תיק התרבות במשך 10 שנים בהתנדבות.

הסרט "קזבלן" (עם השירים הבלתי נשכחים "יש מקום", "כל הכבוד", "רוזה רוזה" ואחרים), שבו כיכב נחשב עד היום לאחד משוברי הקופות הגדולים בתולדות הקולנוע הישראלי, המחזמר "קזבלןשער האריות" נחשב עד היום לאחד ממ
חזות הזמר המצליחים בתולדות המדינה, והסרט "מבצע יונתן" שבו גילם את התפקיד הראשי היה מועמד לפרס האוסקר בקטגוריית הסרט הזר הטוב ביותר. גאון היה גם לאמן היחיד בתולדות פסטיבלי הזמר שהצליח לזכות גם במקום הראשון וגם במקום השני באותו פסטיבל זמר, עם השירים "בלדה לחובש" ו"עץ האלון".

יהורם גאון נולד ב-1939 בירושלים, בן זקונים למשפחה ספרדית. הוא החל את דרכו האמנותית כבדרן ב"להקת הנח'ל". ולאחר שחרורו הצטרף ללהקת "התרנגולים", בהמשך ל"שלישיית גשר הירקון" ולתיאטרון "הקאמרי". בשנת 1965 החל את דרכו כזמר סולן בהופעות יחיד רבות, הגיש תכניות בטלוויזיה, הנחה אירועים שונים, והוציא עשרות דיסקים.טיול מזמר בנחלאות

אז לאן נטייל? נתחיל בטיול קצרצר בהר הצופים ובהר הזיתים כולל תצפיות מדהימות לעיר העתיקה, שם גם נשיר את השירים היפים "מעל פסגת הר הצופים", "לך ירושלים" ועוד. נרד לסיור רגלי בעיר העתיקה, ברובע היהודי ובחומות עם שירי "הכותל", "בשערייך ירושלים" ועוד. לאחר הפסקת צהריים נבקר בנחלאות עם השירים "השר משה מונטיפיורי" שירי לאדינו ואחרים.

"…ראיתי עיר עוטפת אור, והיא עולה בשלל צבעי הקשת
והיא נוגנת בי כנבל העשור, ראיתי עיר עוטפת אור."

להזמנת מדריך טיולים בארץ ובכלל זה הדרכת טיולי זמר/טיולים מוזיקליים,התקשרו כעת לרונן – 052-2528464