טיול מים בכרמל

טיול מים באיזור הכרמל

טיולי מים הם הם הפתרון האידאלי לימי הקיץ החמים. כמובן שיש אתרי מים רבים בגליל, בגולן ובכנרת, אך איפה נוכל לטייל קרוב יותר למרכז?

בואו לטיול המשלב בבוקר סיור קליל ויחסית מוצל בכרמל, צהרים במדרחוב התיירותי של זכרון יעקב, ובשיא החום נלך בתוך המים הקרירים של האמה התת-קרקעית בפארק אלונה.

שמורת חפציבה-המבוע של חברת חשמל בנחל חדרה  בית גידול לח בעין צור

 

 

 

 

 

בכרמל וסביבותיו ניתן לעשות לבחור אחד מתוך מספר מסלולים קלילים: שמורת הטבע נחל תנינים, טיול בחוף הים בשמורת דור, טיול בחוף קיסריה ליד אמות המים המרשימות, "טיול ממוזג" במוזיאון ראלי של משפחת רקאנטי בקיסריה, טיול בשמורת חפציבה שבנחל חדרה, טיול בגני הנדיב או במסלול לעין צור ברמת הנדיב, טיול בשמורת טבע נחל מערות, טיול בנחל השופט ועוד ועוד.

זכרון יעקב-עיירה ססגונית

את הפסקת הצהריים נעשה במדרחוב של זכרון יעקב – מושבת הברון הססגונית – עיירת תיירות מרובת מסעדות, בתי קפה ושאר בילויים. אנו נטייל ברחובותיה, נשמע מעט על הדרמות מהעבר ונהנה גם מהתענוגות שהמקום מציע בימינו.

 

לסיום נבלה את השעות החמות ביותר בתוך המים הקרירים של אמת המים החצובה בבטן ההר, באתר מי קדם, הנמצא בפארק אלונה. האמה היא חלק ממערכת המים הקדומה לקיסריה מהתקופה הרומית. נלך כחצי שעה בחושך לאור פנסים, בתוך המים הנקיים, המגיעים עד המותניים!

באמת המים בפארק אלונה מי קדם

 

ציוד נדרש: נעלי הליכה, כובע, מי שתייה, ביגוד להליכה במים ורצוי ביגוד להחלפה וכמובן פנסים. מומלץ לבוא עם פנסי ראש, אך כל פנס יספיק.

להזמנת מדריך טיולים בארץ ובכלל זה טיולי מים וטיולי טבע, התקשרו לרונן – 052-2528464.