טיול חסמב"ה ומשחק

טיול ומשחק הרפתקאות  בעקבות חסמבה בתל-אביב

חסמבה חסמבה חסמבה!  

רונן מדריך טיול הרפתקאות בעקבות חסמבה בצפון ת"א

רונן מדריך טיול הרפתקאות בעקבות חסמבה בצפון ת"א

 

 

 

 

 

 

נטייל בתל-אביב ונשמע על עלילות החבורה המיתולוגית שכולנו גדלנו עליה, ואף עשו לה מהדורה חדשה בטלוויזיה. נטייל במקומות בהן החבורה התגבשה, פעלה ונלחמה באויבי החוק והמדינה ובמקביל נשמע על תל-אביב של אותם הימים.

חסמבה - ספר ראשוןנסיים את טיולנו במשחק משימות נושא פרסים, המתאים לכל המשפחה ולכל הגילאים, בסגנון "מצא את המטמון" ובמהלכו נמצא את המערה החשמלית ונציל את מנשה התימני מציפורניו של אלימלך זורקין הרשע וחבורתו.

הסיור מיועד לכל הגילאים – מבוגרים, משפחות, בני נוער וילדים מעל גיל 7, וכולל קטעי הליכה קלים.

חסמב"ה המקורית (ראשי תיבות של: חבורת סוד מוחלט בהחלט) היא סדרת ספרי ילדים שכתב יגאל מוסינזון, והוא מזוהה אסוציאטיבית עמה יותר מאשר עם כל יצירותיו למבוגרים. הסדרה היא סיפור עלילות הגבורה של חבורת ילדים מתל אביב, אשר בתקופת הקמת המדינה סייעו לארגון ההגנה במאבקו בשלטון המנדט הבריטי ולאחר קום המדינה, סייעו לצה"ל במלחמתו באויבי ישראל. בנוסף הם גם נלחמו בפשע, התגייסו למען בני נוער במצוקה ועוד.

את הסדרה החל מוסינזון לכתוב בתחילת שנות ה-50 (הראשון בסדרה היה "חסמב"ה או חבורת סוד מוחלט בהחלט"), והמשיך לכותבה עד סוף ימיו, כמעט מדי שנה נוסף לסדרה ספר חדש. לאחר 16 ספרים, שהה פרק זמן ניכר בחו"ל מסיבות שונות, וכשחזר חש שדמויותיו הראשונות התבגרו ולכן המשיך את סיפורם של ילדי חסמבה בדור ההמשך – חסמבה דור 2, עם חבורה חדשה. בכתיבת ספרי חסמבה, באו לידי ביטוי יצירתיותו השופעת של מוסינזון וכוח המצאתו, שכן הוא משלב בספורים טכנולוגיה מתוחכמת ועלילה מורכבת, שכולה שזורה פטריוטיות ודאגה לחלש.

חסמב"ה דור 3: ב 2010, עלתה סדרת טלוויזיה משעשעת חדשה, בהפקת נכדתו של מוסינזון ז"ל,  בה ילדי חסמב"ה התבגרו והזדקנו, אך רוחם הקרבית והמשעשעת עוזרת להם כמו אז להילחם בפשע ובטרור.

להזמנת מדריך טיולים בארץ ובכלל זה הדרכת טיולים ומשחקי הרפתקאה ו"מצא את המטמון"
התקשרו לרונן – 052-2528464.