טיול בשרונה הטמפלרית

בעקבות סודותיה של שרונה הטמפלרית

סיור בשרונה הטמפלרית במרכז תל-אביב, הוא סיור מרתק בעקבות הסיפורים הסודיים של המושבה. בואו לשמוע על מטמון הזהב של משפחת ונאגל הטמפלרית, על הקמת חיל האוויר הישראלי בתש"ח במרתפי היקב בשרונה, על משרד הביטחון והאנטנה ששידרה וקלטה תשדורות המרגלים שמעבר לים, מי ירה במי כדור של פראבלום בראש, למה תלו הטמפלרים דגלים נאצים על רכביהם, איך ולמה הזיזו בתים שלמים ממקומם ועוד.

סיור בשרונה-בריכת צמחי המים

סיור בשרונה-בית העם הישן

 

 

 

 

 

שרונה הטמפלרית והמתחם המסחרי שנפתח סביבה, הם כיום הלהיט של אתרי התיירות בארץ. המתחם כולל 33 מבנים טמפלרים משוחזרים ויפים ביותר, כולל גינות מטופחות, מגרשי משחקים, והרבה חנויות מעצבים, מותגים וחנויות קונספט וכמובן גם מבחר עשיר של מסעדות ובתי קפה – ממש "וינה הקטנה". זהו המתחם הכי "איני"וחדש בארץ – חובה לבקר בו! במהלך הטיול בשרונה, שימשך כשעתיים וחצי, נכיר מי היו הטמפלרים הגרמנים, מה הייתה תרומתם ליישוב העברי הצעיר, מה עלה בגורלם בהמשך, איך שוחזרו בתי המושבה, כיצד נראו מבחוץ ומבפנים, כיצד הפיקו שמן ויין ועוד ועוד…

יש אפשרות לבצע את הטיול בשרונה בשילוב טעימות, בסגנון של טיול קולינארי! בטיול זה נוכל לטעום פיצות, גלידות, שטרודל אותנטי ועוד ו/או טיול קולינארי ייחודי במתחם "שרונה-מרקט" החדש. זהו שוק מודרני ומקורה המזכיר את השווקים המפורסמים בעולם כמו שוק בורו מרקט בלונדון, שוק לה בוקריה בברצלונה ואחרים. בשוק יש מעל 100 דוכנים, חנויות ומסעדות המציעים מגוון קולינרי עצום. במהלך הסיור נעבור בין הדוכנים ונספר וגם נטעם בחלק מהם ממטעמיהם הבולטים. נטעם מיצים טבעיים ייחודיים, מאפים טריים וחמים, פיתות דרוזיות, עלי גפן וכרוב ממולא, גבינות במעדניות מעולות, קינוחים מתוקים, ונלווה את כל אלו בבירות יינות ומשקאות. בדרך נפגוש דוכני ירקות ופירות מיוחדים, דוכן פטריות קסום, תבלינים ועוד. נשמע על הכנת תבשילים מיוחדים ועוד ועוד.

את הטיול בשרונה מרקט נוכל לעשות כטיול נפרד או כטיול נוסף לאחר טיול היסטורי מרתק במושבה הטמפלרית המשוחזרת.

טיול בשרונה-בית סטלר   רונן נחמן-מדריך טיולי שרונה

 

 

 

 

להזמנת טיול בשרונהטיולי טעימות בתל אביב התקשרו כעת לרונן – 052-2528464.